Print Friendly and PDF

Implantace

Na implantologickém ošetření se podílí celý tým: lékař implantolog – zubní technik – dentální hygienistka – asistentka, kteří v případě potřeby spolupracují s dalšími odborníky: praktický zubní lékař (se svým týmem) – parodontolog – ortodontista – obvodní lékař – internista – kardiolog – hematolog a další.
Zavedení implantátů do kosti je většinou ambulantní chirurgický výkon, srovnatelný s vytržením zubu a většinou se provádí v lokální anestézii. Ve výjimečných případech je možné použít i analgosedaci či celkovou narkózu. Operaci provádí zubní lékař-implantolog při dodržení všech podmínek sterility pro operaci. Nástroje pro tuto operaci jsou konstruovány tak, aby výkon byl šetrný vůči kosti a zavedení implantátu bylo provedeno ve velmi krátké době. Díky kvalitní anestézii je výkon bezbolestný. 

Podle plánu může být pacient ošetřen po dobu vhojování implantátů předem domluvenou a zhotovenou provizorní náhradou.

Proces hojení implantátu začíná okamžitě po jeho umístění do kosti.
Dáseň je obvykle zhojená do 2 týdnů od výkonu. 

images (9)

Průměrná doba hojení implantátů před provedením definitivního protetického ošetření je 3 měsíce v dolní čelisti a 4 měsíce v horní čelisti. Během této doby může být vzniklá mezera kryta dočasnou zubní náhradou (pokud je tato možnost v plánu ošetření).

Rozlišujeme 2 typy hojení: 

   • Uzavřená metoda hojení – dáseň je v místě rány přešita přes implantát, rána je tím chráněna před vnějšími vlivy okolo dásně. Další fází po zhojení je odhalení (obnažení) implantátu a následuje protetická fáze ošetření.
   • Otevřená metoda hojení – na implantát je umístěn formovač gingivy (dásně), případně nástavba dásně okolo s provizorní snímatelnou náhradou. Implantát není přešitý dásní.

I v této etapě budeme stále s vámi. V naší klinice Fastum Dent vám garantujeme  úspěšnost implantace! 

 

Úspěšnost implantace

V případě dodržení všech podmínek pro implantaci (platí pro lékaře i pacienta) je uváděna úspěšnost implantace 98.5 %, což je mimo jiné podle klinických studií výrazně vyšší, než např. při plnění zubů po vyjmutí zubní dřeně.

V naší ordinaci se používají kvalitní implantáty od Alpha-Bio (Izrael). Tyto implantáty se používají ve 35 zemích. Chirurgové kliniky Fastum Dent používají tento systém více než 18 let.

Implantáty Alpha-Bio TEC v sobě zahrnují to nejlepší z různých implantačních systémů a zabezpečují ideální poměr cena/kvalita. Při jejich výrobě se používá velmi odolný lékařský titan (typ TI-6AI-4V ELI). Vynikající kvalitu těchto implantátů potvrzují vědecké výzkumy a mnohaletá praxe v jejich používání.

images (8)